Tipy na Výlety

Zážitkový okruh Spejbla a Hurvínka okolí boleveckých rybníků

 

Do přírody a k pohybu v okolí Plzně láká malé i velké jedinečná stezka vedoucí okolím boleveckých rybníků v oblíbené rekreační oblasti. Jejími průvodci jsou Spejbl a Hurvínek, oblíbené postavičky, jejichž otcem je slavný plzeňský loutkář Josef Skupa (1892–1957). Stezka je dlouhá 5,5 km.

 

Stezka v korunách stromů Klatovy

Stezka v korunách stromů je otevřena od července 2018 v Mercandinových sadech v Klatovech. Vynáší ji letité duby, javory a dva sloupy. Cesta kopíruje cestu pro pěší a říčku, která sady protéká. Stezka v korunách má asi 110 metrů, osm prvků a je zavěšena na stromech ve výšce 2,5 až čtyři metry nachází se v zadní části Mercandinových  sadů v Klatovech. Tvoří ji 11 plošin a vše propojují lanové mosty. Trasa je dlouhá necelých 110 m. Potěší vás lanová dráha v délce 20 metrů s převýšením 1,2 metru. Tvoří ji dvojice sloupů vzájemně propojených lanem.

Stezku doplňuje dvacetimetrová dětská lanovka a dětské lanové překážky v půlmetrové výšce. Délka této trasy je dlouhá 24 metrů. Poblíž stezky budou také cvičební a posilovací prvky určené zejména pro seniory.

 

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

Techmania Science Center je interaktivní zábava plná poznávání, objevování a experimentování.Science Center je založeno na expozicích složených z interaktivních exponátů, které herní formou přibližují určitý matematický či fyzikální princip nebo přírodní zákonitost či jev. Prozkoumat tu můžete následující expozice: Edutorium a vodní svět a pod hladinou, malá věda, budoucnost na talíři, expozice inženýr, chemistry, kolonizace Marsu, vzhůru dolů a spoustu dalších.

 

DEPO 2015

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

V areálu, kde dřív bylo depo dopravních podniků, dnes sídlí kavárna s venkovní terasou a pískovištěm, tržnice s 6 stálými obchody a dětským koutkem, tělocvična Predator Gym, Sdílené dílny Makerspace, Coworking i výstavní prostory s interaktivními expozicemi pro děti.

Fantasy Golf park  a zoo Plasy

Fantasy Golf je koncipován jako cesta kolem světa. Můžete si tu zahrát adventure golf, projít se devíti zeměmi všech světových kontinentů a podívat se do několika časových období. Hřiště s osmnácti jamkami nabízí jakési „tři v jednom“ – adventure golf, ZOO a botanickou zahradu. Jednotlivé jamky vás zavedou na Divoký západ, do jeskyně s vodopádem, za dinosaury, ale i na Draculův hrad, Island či Karibik. Ve všech zemích je fauna a flóra, která tam patří. Stejně tak i stylová hudba odpovídající místním tradicím.

S padleboardem po Boleveckých rybnících nebo po řece Berounce

Paddleboarding je zcela nový sport, a začíná si získávat své příznivce i u nás.  Jestliže jste byli o prázdninách na vodě, nejspíš jste někoho na paddleboardu potkali. Tento vodní sport, který obyvatelé Havaje už dlouhou dobu využívají jako způsob dopravy, je u nás totiž čím dál populárnější. Paddleboardy začínají nabízet i půjčovny, pro mnoho lidí, kteří už jsou znudění z raftů, je to navíc šance na nový neobvyklý zážitek.

Vodní sport paddleboarding je hodně podobný jízdě na longboardu či skateboardu. Stojíte na desce, k níž nejste nijak připoutaní, a odpichujete se dlouhým pádlem. Toužíte-li zhubnout a vytvarovat postavu, pošlete přátele na raftu a sami si pořiďte paddleboard. Je to totiž dokonalý způsob, jak unavit celé tělo. Nohy musí pracovat, abyste udrželi rovnováhu, a rukama pádlujete. Záda a břišní svaly pomáhají držet balanc. Zároveň se jedná o šetrný druh sportu, který nepoškodí klouby. Jediné riziko spočívá v tom, že spadnete. A to se na začátku stává dost často. Při zakoupení šesti denního wellness pobytu v našem Relaxklubu Třemošná, můžete vyzkoušet padleboarding i vy. Projíždět se můžete na boleveckém Velkém rybníku, který  je pro začátečníky jako stvořený. Ti zkušennější se můžou vydat sjet trasu po řece Berounce, nástup je v Chrástu cca 6 km od Relaxklubu Třemošná.

 

Lanový park Zbiroh ACTIVE PARK ( 33 km od Relaxklubu Třemošná)

V zámecké zahradě zámku Zbiroh v Plzeňském kraji se nachází Lanový park Active park.

Na adrenalinově založené návštěvníky tady čeká hned 15 vysokých lanových překážek ve výšce od 2 do 9 metrů, určených pro dospělé a starší děti, ti nejmenší si pak přijdou na své na čtyřech překážkách jednodušších, zavěšených ve výšce 1 metru. Skok na hrazdu je překážka v 8 metrech nad zemí. Komu to nestačí, může si zaskákat na trampolíně nebo si vyzkoušet lukostřelbu, nordic walking či jízdu buginou.